Organizując imprezę firmową trzeba też pomyśleć o środku transportu dla jej uczestników. Wynajęcie busa jest bardzo wygodną opcją – nie jest się uzależnionym od rozkładów jazdy komunikacji publicznej, wolno zabrać większy bagaż i można w czasie wolnym wypić coś mocniejszego. Jak taką podróż przygotować?

Wygodnie i tanio

Bus to mniejsze koszty niż w przypadku podróży samochodami osobowymi, nie mówiąc już o sprawniejszej organizacji transportu większej liczby osób. To idealne rozwiązanie firm, bez względu na odległość czy charakter wyjazdu.

Komfort? Dzisiejsze busy w niczym nie ustępują dobrym samochodom osobowym, a często są nawet od nich wygodniejsze – mają większe i szersze fotele, przestronniejsze kabiny, przeróżne udogodnienia jak stoliki, barek, uchwyty na kubki, telewizja czy dostęp do internetu.

Co z kierowcą? Do prowadzenia busu na dziewięć osób wystarczy prawo jazdy kategorii B, a jazda minibusem nie powinna sprawiać kłopotów doświadczonym kierowcom, którzy często poruszają się autem. Przy większych pojazdach niezbędna jest już kategoria D i jeśli w firmie nie ma nikogo z takimi uprawnieniami, bez problemu można wynająć bus z kierowcą.

 

Rodzaje busów

Jaki pojazd będzie odpowiedni? Mikrobus pasażerski jest idealny dla mniejszych grup – to bardzo wygodny pojazd, nadaje się także na dłuższe podróże. Dla dużej liczby pasażerów wybierających się na imprezę integracyjną albo firmowe szkolenie, lepszym rozwiązaniem będzie nowoczesny autobus pasażerski, z klimatyzacją, bardzo wygodnymi fotelami, ekranami telewizyjnymi, toaletą, obszerną przestrzenią bagażową.

Ma być bardziej luksusowo? Na prestiżowe spotkania firmowe warto wynająć zamiast zwykłych busów eleganckie vany, na przykład z oferty viplimuzyny.com. Luksusowy van pełni taką samą rolę jak limuzyna, tyle że jest w stanie przewieźć więcej osób i zapewnia bardziej komfortowe warunki przy długich podróżach.

 

Jakie warunki najmu?

Przed wynajęciem busa trzeba zawsze sprawdzić jego stan techniczny oraz jakość wyposażenia. Właściciel busa powinien przedstawić klientowi wszystkie niezbędne dokumenty, zwłaszcza te dotyczące przeglądu technicznego oraz uprawnień kierowcy.

Umowa musi zawierać szczegółowe warunki najmu, jak termin podróży, limit kilometrów, podstawa naliczania kar finansowych, wyposażenie pojazdu oraz dodatkowe usługi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here