Letnie szaleństwa za nami. Dochodzimy do słusznego wniosku, że dwa miesiące wakacji to stanowczo za mało. A gdyby tak przedłużyć urlop? Wiele ludzi decyduje się na wyjazdy wakacyjne wraz z końcem lata, wybierając niekoniecznie egzotyczne destynacje. Zwłaszcza wyjazdy z dziećmi po tak zwanym sezonie, są bardzo popularne. Koniec sezonu nie oznacza wcale gorszych okoliczności wypoczynku, a wręcz przeciwnie – dla osób ceniących sobie wakacje z dala od turystycznego zgiełku, nieco niższe – a co za tym idzie, bardziej komfortowe – temperatury, to wręcz idealny czas na wyjazd rodzinny. Dodatkowym plusem wakacji poza sezonem są niewątpliwie o wiele niższe ceny zakwaterowania i usług w miejscowościach turystycznych. Jakie zatem kierunki najchętniej wybierają Polacy na jesienne wypady z dziećmi?

Chorwacja i inne kraje bałkańskie.

Chorwacja to zdecydowany faworyt Polaków wśród zagranicznych destynacji. Najchętniej wybieramy się tam własnym samochodem, przy okazji eksplorując po drodze przepiękne krajobrazy oraz miasta. Po drodze do Chorwacji z pewnością warto zatrzymać się w Czechach, być może nawet pokusić się o pokonanie nieco dłuższej trasy, by zobaczyć piękną Pragę. Kolejne miejsce warte odwiedzenia to oczywiście Wiedeń – absolutny must have każdego turysty, najlepiej zatrzymać się w stolicy austriackiej przynajmniej na dwa dni, żeby poznać piękno jej architektury i zachłysnąć się bogactwem jej atrakcji turystycznych.

O samej Chorwacji długo można opowiadać. Cudownie ciepłe, porażające błękitem Morze Adriatyckie, piękne widoki kamienistych plaż – to idealne miejsce dla osób stawiających pierwsze kroki w nurkowaniu. Zapierające dech w piersi są również chorwackie rezerwaty przyrody z majestatycznymi wodospadami. Nie sposób nie wspomnieć o zabytkowych miastach, sięgających swą historią do czasów Cesarstwa Rzymskiego, z dobrze zachowanymi fortyfikacjami. Wszystkie te walory sprawiają, że aż 44% Polaków obiera Chorwację jako wakacyjny kierunek.

Włochy i Hiszpania – różnorodność krajobrazu.

Zaraz za Chorwacją plasują się Włochy z wynikiem 40%. Tyle właśnie ankietowanych potwierdza swoją sympatię do tej destynacji. Niewiele dalej znalazła się Hiszpania, zdobywając 34% głosów. Oba kierunki, choć różne, mają jednak wiele wspólnego. Z pewnością Polaków przyciąga różnorodność krajobrazu, górzyste tereny przeplatają się z morską bryzą – z pewnością nie da się tu nudzić. Długie odcinki dróg, wiodące przez zapierające dech w piersi górzyste tereny, zapewniają nam niesamowity widok na morze, a w przypadku Hiszpanii również na ocean. Rodziny z dziećmi często decydują się na wyjazd kamperem lub noclegi na polu namiotowym w namiocie pod gwiaździstym niebem z cudowną przyrodą na wyciągnięcie ręki.

Polska – swego nie znacie!

Jeżeli nie wyjazdy zagraniczne, to Polska właśnie! Na podróże po rodzimym kraju decyduje się 33% respondentów. Polska to kraj, który również może się poszczycić różnorodnością krajobrazu, od Morza Bałtyckiego, przez Warmię i Mazury, zwane też Krainą Tysiąca Jezior, aż po Tatry. Bliskość tych cudownych miejsc sprawia, że Polska jest idealnym miejscem na wyjazdy weekendowe samochodem. Duże zaplecze hotelowe we wszystkich niemal zakątkach daje nam możliwość przebierania w ofertach, by znaleźć najodpowiedniejszą. Trendem ostatnich lat są wyjazdy weekendowe do hotelów spa z basenami, dostosowanymi również do potrzeb dzieci. Oferują one również wyżywienie dla małych alergików, a także sale zabaw i liczne animacje dla dzieci.

Artykuł opracowany na podstawie informacji dostępnych w serwisie Motocaina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here