Wiosna za pasem, do wakacji coraz bliżej, powoli czas wyciągnąć z garażu pojazd imprezowy. Pomimo koronawirusa, wszyscy szykują się na letnie wydarzenia z udziałem tuningowanych pojazdów. Jeżeli planujesz wystartować w jednej z nich, koniecznie musisz sprawić sobie stylowe ledy do przednich reflektorów. Z nimi twój pojazd będzie prezentował się odpowiednio godnie.

Kilka ważnych uwag

Zanim wpadniesz na pomysł zamontowania prezentowanego niżej oświetlenia, pamiętaj, że nie wszystkie z opisywanych modeli posiadają homologację. W większości nadają się jedynie do pojazdów przeznaczonych wyłącznie na imprezy sportowe lub wyścigowe. Przed montażem zapoznaj się jednak z regulaminem wydarzenia, na którym planujesz przedstawić swój pojazd, ponieważ nie wszystkie dopuszczają udział pojazdów z oświetleniem niezgodnym z istniejącymi przepisami.

Philips H7 Led X-tremeUltinon

Jedne z najciekawszych na rynku żarówek przeznaczonych do samochodów imprezowych. Model ten zapewnia światło jaśniejsze o 250 procent w stosunku do zwyczajnych żarówek halogenowych. Ich żywotność wynosi nawet dwanaście lat. Z parametrów czysto technicznych – temperatura barwowa wynosi 5800K, napięcie 13.2 V, a moc 25W.

Philips H7 Led X-tremeUltinon sprzedawane są w zestawie po dwie sztuki, za niecałe siedemset złotych. My zaopatrzyliśmy się w nie w sklepie Metler, gdzie znaleźliśmy je najtaniej i z najszybszą wysyłką.

Żarówki Philips H4 RacingVision

W przeciwieństwie do swoich poprzedniczek, żarówki Philips H4 RacingVision posiadają homologację ECE, więc spokojnie możemy zamontować je także w pojeździe użytkowanym na co dzień. Dzięki swoim parametrom, zapewniają do 150 procent więcej światła podczas jazdy, przez co znacząco poprawiają bezpieczeństwo kierowcy oraz jego pasażerów. Dają więcej czasu na zauważenie ewentualnego niebezpieczeństwa i reakcję.

Żarówki te są przystosowane do zimowych warunków. Producent poleca je jako oświetlenie o parametrach rajdowych. Jeżeli jesteśmy zainteresowani ich zakupem, to bez problemu dostaniemy je już za sześćdziesiąt złotych.

OSRAM H11 LED LEDriving

Żarówki od najpopularniejszego producenta oświetlenia, charakteryzujące się bardzo wysoką temperaturą barwową, bo aż 6000 Kelwinów. Model H11 LED zapewnia doskonałą widoczność w trakcie prowadzenia samochodu. Oświetlenie jest chłodnej, białej barwy, a dzięki niemu auto wyraźnie zyskuje na wyglądzie. Lampy cechuje wysoka żywotność, a producent daje na nie pięcioletnią gwarancję. Bez większych problemów mogą być zamontowane w miejsce niektórych świateł drogowych.

Niestety opisywany model nie posiada homologacji ECE, przez co staje się żarówką z przeznaczeniem typowo imprezowym lub rajdowym.

Kwestie prawne

Pamiętajmy, że używanie na drogach publicznych oświetlenia bez homologacji, może skończyć się anulowaniem naszego ubezpieczenia i znacznymi kłopotami – między innymi zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu przez policję oraz mandatem do tysiąca złotych, zaś w przypadku spowodowaniu wypadku, grozi nam odpowiedzialność karna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here