Ewolucja przepisów dotycząca używania świateł mijania przez cały dzień następowała stopniowo, początkowo należało używać ich od 1 października do końca lutego. Z czasem została ona rozszerzona na cały rok. Efektem takiego działania powinno być stanowcze zmniejszenie wypadków do których dochodziło w sytuacjach mniejszej lub utrudnionej widoczności.

W związku z tym, że świata mijania często wymagają ręcznego włączenia zwłaszcza w starszych samochodach wielu kierowców zwyczajnie o nich zapomina – właśnie wtedy idealną propozycją są automatyczne światła do jazdy dziennej ze sklepu iParts.pl.

Światła do jazdy dziennej – kiedy warto używać?

Automatyczne światła do jazdy dziennej są bardzo wygodnym rozwiązaniem – włączają się wraz z uruchomieniem zapłonu, dzięki czemu nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych czynności związanych z ich uruchomieniem, również wyłączają się po wyłączeniu zapłonu, więc nie rozładują akumulatora. Światła do jazdy dziennej idealnie sprawdzą się w sytuacjach w których nie są potrzebne mocne światła mijania – przy słonecznej pogodzie, w dzień. W takiej sytuacji zapewniają idealny poziom widoczności i bezpieczeństwa przy znacząco mniejszym poborze prądu dzięki zastosowaniu technologii LED. Natomiast wraz z pogorszeniem widoczności związanej ze wschodem i zachodem słońca (specyficznym ułożeniu słońca które oślepia kierowców), zmianą warunków pogodowych (deszcz, śnieżyca, mgła) należy w trosce o bezpieczeństwo na drodze zmienić światła z tych do jazdy dziennej na światła mijania.

Jakie światła do jazdy dziennej wybrać?

Wybór świateł do jazdy dziennej jest stosunkowo prostym wyborem. W zasadzie należy zwrócić uwagę na to, aby miały one certyfikat bezpieczeństwa i homologacje do używania na drodze. Natomiast nie warto spodziewać się, że najtańsze chińskie rozwiązania będą gwarantowały długą i bezproblemową eksploatację. Bardzo często zdarza się, że niski koszt zakupu związany jest z brakiem homologacji – która jest niezbędna do zamontowania ich w pojeździe. Świtała bez homologacji w przypadku kontroli przez policje lub przeglądu na okręgowej stacji kontroli skutkują zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu i ponownym przeglądem po demontażu takich świateł. Kolejnym elementem przemawiającym za markowymi światłami jest bezpieczeństwo – światła bez homologacji świecą często zbyt słabo lub, zbyt mocno powodując oślepianie kierowców jadących z naprzeciwka. Ponadto zdarza się, że pobierają zbyt dużo prądu powodując rozładowanie akumulatora. Właśnie dlatego należy wybrać markowe rozwiązania. Odpowiednie znajdziesz w kategorii światła do jazdy dziennej w sklepie iParts.pl. Kupując sprawdzone i markowe światła do jazdy dziennej zyskujesz pewność i skuteczność działania przez długi okres oraz dokładną instrukcję montażu wraz z odpowiednimi modułami odpowiadającymi za automatyczne włączenie i wyłączenie. Nie będą one również budziły zastrzeżeń policji i diagnostów na okręgowej stacji kontroli pojazdów.

2 KOMENTARZE

  1. Światła do jazdy dziennej są naprawdę genialnym rozwiązaniem. Co prawda nie raz obiecywałam sobie pamiętać o zgaszeniu świateł, a i tak dochodząc do auta po 8 godzinach pracy, okazywało się, że nici z moich obietnic i zastawałam włączone w pełnym słońcu światła i rozładowany akumulator. W obecnym aucie ze światłami do jazdy dziennej nie mam już takich problemów:)

  2. Dobre światła do jazdy dziennej to podstawa, dlatego warto kupić coś lepszego. Ja niedawno właśnie na iParts kupiłem do swojego auta żarówki barwy białej i dużo lepiej oświetlają drogę. W sklepie dostępnych jest wiele modeli takich żarówek, polecam 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here