Akcesoria motoryzacyjne to niezbędne gadżety, które przydadzą się w samochodzie, niejednemu kierowcy. Poprawiają komfort podczas jazdy, nawigują oraz dają poczucie bezpieczeństwa w nieprzewidzianych sytuacjach. Jakie zatem gadżety samochodowe będą niezbędne dla kierowcy?

Zestawy głośnomówiące

Korzystanie z telefonu podczas prowadzenia samochodu jest zabronione i surowo karane. Dlatego często kierowcy szukają alternatywy, aby móc swobodnie odbierać lub wykonywać połączenia w trakcie jazdy. Rozwiązaniem mogą być zestawy głośnomówiące. Niekiedy musimy zaopatrzyć się w takie urządzenia, a część nowszych modeli pojazdów ma już wbudowany system zintegrowany w zestawy głośnomówiące. Najczęściej zestaw ten można łączyć ze swoim telefonem komórkowym za pomocą Bluetooth. Wybierzmy urządzenia z wieloma ciekawymi funkcjami, np. sterowanie głosem, komunikaty głosowe, czy informowanie o poziomie naładowania baterii. Inną opcją jest wybór słuchawki Bluetooth. Współpracuje ona także z naszym smartfonem, ale bezprzewodowo. Umożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń bez odrywania rąk od kierowcy. Jednak, gdy zdecydujemy się na to urządzenie, sprawdźmy czułość mikrofonu oraz redukcję szumów. Wszelkie zestawy głośnomówiące, czy słuchawki są obowiązkowym elementem w samochodzie, jeśli zależy nam, aby swobodnie rozmawiać bez żadnych konsekwencji.

Rejestrator jazdy

Kamera samochodowa jest często wybierana przez kierowców ze względu na to, że daje poczucie bezpieczeństwa podczas nieprzewidzianych sytuacji na drodze. Podczas wypadku, kolizji, czy stłuczki dzięki nagraniom z wideorejestratora jesteśmy w stanie stwierdzić, kto był winny całemu zdarzeniu. Dlatego z pewnością w takim momencie nie będziemy niesłusznie oskarżeni. Urządzenie przez cały czas nagrywa wszystko, co dzieje się przed obiektywem naszego pojazdu. Poprzez tryb parkingowy, czy czujniki ruchu jest w stanie nagrać obraz, gdy pozostawiamy nasz samochód podczas postoju. W dodatku często posiada wiele dodatkowych funkcji, np. nawigację, WiFi, czy Bluetooth. Wideorejestratory to urządzenia intuicyjne, które świetnie radzą sobie w każdej sytuacji.

Kamera cofania

Kolejnym ciekawym gadżetem może być kamera cofania. Bez problemu zamontujemy ją z tyłu swojego pojazdu, a wyświetlacz wkomponujemy w deskę rozdzielczą lub połączymy z radiem LCD. W dodatku wiele sklepów oferuje zakup obu urządzeń w zestawie, co powoduje również znacznie korzystniejszą cenę. Kamera cofania zapewnia nam bezpieczny i bardziej precyzyjny manewr parkowania oraz cofania pod zatłoczonych miejsc.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here