Podczas wypadków komunikacyjnych często dochodzi do poważnego uszczerbku na zdrowiu i wystąpienia silnego stresu. Odszkodowanie komunikacyjne w UK pozwala uzyskać zabezpieczenie finansowe umożliwiające opłacenie leczenia i rehabilitacji, by móc w spokoju powrócić do zdrowia fizycznego i równowagi psychicznej. Zobacz, komu przysługuje taka rekompensata i jak można ją uzyskać.

Wypadek komunikacyjny – kto może dostać odszkodowanie?

Wypadki drogowe należą często do traumatycznych wydarzeń, w których można odnieść straty finansowe, ale też doznać uszczerbku na zdrowiu, a w konsekwencji borykać się z długotrwałym stresem. Na szczęście przebywając na terenie Wielkiej Brytanii, nawet czasowo lub turystycznie, możesz liczyć na rekompensatę.

Odszkodowania komunikacyjne w UK przysługują każdej ofierze wypadku, czyli osobie, która poniosła szkody, a nie była sprawcą zdarzenia. Może być to zarówno kierowca auta, jak i jego pasażer, a także osoby poruszające się komunikacją publiczną, piesi, rowerzyści czy motocykliści. Każdy kierowca zobowiązany jest do posiadania odpowiedniego ubezpieczenia, które pozwoli pokryć straty – jeżeli sprawca wypadku go nie wykupił, koszty zostaną pokryte ze specjalnego funduszu.

Jak się zachować po wypadku samochodowym?

W uzyskaniu odszkodowania komunikacyjnego bardzo pomaga posiadanie świadków zdarzenia lub precyzyjnych ustaleń z drugim kierowcą. Postaraj się zebrać jego dane, takie jak imię i nazwisko, adres i numer kontaktowy, numer rejestracyjny auta i numer polisy ubezpieczeniowej. W przypadku braku współpracy wezwij policję i spróbuj zrobić zdjęcia uszkodzonych samochodów.

Pamiętaj, że najważniejsze jest bezpieczeństwo Twoje i innych osób. Dlatego zanim zajmiesz się spisywaniem danych, sprawdź, czy nie jest konieczne wezwanie pogotowia i przestawienie samochodów w taki sposób, by nie blokowały drogi.

Odszkodowanie w UK za uszczerbek na zdrowiu i stres powypadkowy

Będąc ofiarą wypadku, możesz uzyskać odszkodowanie w UK za uszczerbek na zdrowiu. Warto jednak pamiętać, że w przypadku długotrwałego stresu, wpływającego na obniżenie komfortu życia, istnieje też możliwość otrzymania rekompensaty za stres powypadkowy.

Traumatyczne wydarzenie często skutkuje obniżeniem nastroju, lękiem czy koszmarami, a w poważnych sytuacjach nawet utratą zdolności do pracy lub pogorszeniem relacji z bliskimi. Z tego względu warto zdecydować się na walkę o odszkodowanie, dzięki któremu możliwe będzie oderwanie się od trosk finansowych i skupienie się wyłącznie na odpowiedniej terapii i powrocie do normalnego funkcjonowania.

Polski prawnik w UK pomoże w uzyskaniu odszkodowania

W celu uzyskania odszkodowania konieczne jest zgromadzenie bogatej dokumentacji, udowodnienie winy innej osoby, staranne dokumentowanie kosztów związanych np. z leczeniem, zebranie zeznań świadków itp. To skomplikowany i czasochłonny proces, w szczególności za granicą – ze względu m.in. na barierę językową i lokalne przepisy.

Kancelaria odszkodowawcza SOS-BPHC od wielu lat skutecznie pomaga osobom poszkodowanym na terenie Wielkiej Brytanii w uzyskaniu odszkodowania. Polski prawnik w UK pomoże Ci przeprowadzić cały proces szybko i sprawnie, kierując się wiedzą na temat miejscowego prawa i bogatym doświadczeniem w tym konkretnym zakresie. W ten sposób niwelujesz dodatkowy stres związany z kwestiami formalnymi i możesz zająć się wyłącznie własnym zdrowiem psychicznym i fizycznym. Jednocześnie minimalizujesz ryzyko popełnienia błędu wynikającego z nieznajomości przepisów czy języka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here