Polska pozostaje w czołówce europejskich państw z największą śmiertelnością na drogach. Składa się na to kilka czynników, takich jak stan dróg czy ogólnie mówiąc zachowanie kierowców. Niestety żaden samochód, rozwiązania technologiczne czy osprzęt nie jest w stanie zagwarantować nam bezpieczeństwa, możemy jednak temu bezpieczeństwu nieco pomóc.

Takie rzeczy jak poduszka powietrzna czy ABS dawno już stały się standardem i natychmiast kojarzą się z bezpieczeństwem, często jednak zapominamy o innym czynniku, który ma kluczowe znaczenie, chociażby ze względu na drogę hamowania czy przyczepność samochodu podczas jazdy. Mowa oczywiście o oponach – ich odpowiedni wybór może przyczynić się nie tylko do większego spokoju za kierownicą, ale też wspomóc nas w stylu jazdy, który preferujemy.

Po pierwsze bezpieczeństwo

W produkcji ogumienia ogromne znaczenie ma doświadczenie producenta pozwalające na ewolucję i wprowadzanie coraz lepszych modeli oraz innowacyjność, dzięki której ciągle prowadzane są badania nad wprowadzaniem najnowocześniejszych technologii. Takie walory posiadają coraz popularniejsze, opony Toyo, z którymi bliżej można zapoznać się tu: https://www.voida.pl/opony-toyo. Producenci tych opon kładą duży nacisk na przyczepność wszystkich swoich modeli oraz na ich niezmienne zachowanie podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. Dzięki mieszance Super Active Polymer udało się tego dokonać nawet przy niskich temperaturach. Dzięki asymetrycznej budowie bieżnika opony Proxes CF2 zmniejsza się niebezpieczeństwo powstania aquaplaningu, co ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni.

Po drugie komfort jazdy

Jako że konsumenci mają obecnie bardzo duży wybór modeli opon, które można znaleźć na Voida.pl – sklepie z oponami z szeroką gamą ogumienia, producenci opon Toyo stawiają nie tylko na bezpieczeństwo, ale również na komfort jazdy oraz generalnie kierowcy. Do kluczowych zalet w tym względzie możemy zaliczyć niewygórowany koszt opon, ich wysoką przyczepność w każdym warunkach, ale też zmniejszone zużycie paliwa dzięki nowoczesnym rozwiązaniom. Zróżnicowany rozwój i komplementarność cech opon Toyo sprawiają, że zdobywają one wysokie oceny w specjalistycznych testach.

Właściwy wybór opon

Dzięki dużemu wyborowi modeli opon Toyo każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy się zdecydować na model Proxes Sport lub Proxes TR 1 jeśli mamy sportowe zacięcie i lubimy nieco agresywniejszy styl jazdy. Możemy zdecydować się też na Toyo Proxes CF2 jeśli stawiamy głównie na zwiększoną żywotność i komfort jazdy, co zapewni nam nowoczesna krzemionkowa mieszanka.

Bez względu na model, który wybierzemy, dobrze mieć świadomość tego, że jeden producent nie tylko stawia na bezpieczeństwo, ale też na osiągi zapewniane przez nowoczesne technologie, a do tego ma do zaoferowania bardzo zróżnicowane modele zależnie od potrzeb kierowcy. Nasze potrzeby mogą się zmienić, ale mając zaufanie do opon Toyo nie będziemy musieli zmieniać marki, jeśli będziemy chcieli spróbować czegoś nowego albo zmienimy samochód na coś zupełnie innego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here