Zakup niezbędnego sprzętu bez obciążania budżetu firmy? Z leasingiem to możliwe. Coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie, jednak czy jest ono opłacalne? Sprawdzamy.

Oferty leasingu samochodów mogą być bardzo skomplikowane i trudne w odbiorze. Właśnie dlatego warto dokładnie sprawdzić wszystkie zapisy w umowie, a jeśli któryś paragraf wydaje się być niejasny – najlepiej zapytać o to doradcę. Firma CLS gwarantuje swoim klientom przejrzystość tworzonych umów. Dzięki temu całość jest klarowna dla obu stron. Jest to dobra opcja nie tylko dla przedsiębiorców, ale również dla osób prywatnych, które również coraz częściej decydują się na wzięcie leasing samochodów

Czy to się opłaca?

To, że wiele osób decyduje się na tę formę finansowania zakupów oznacza, że jest to korzystna propozycja. Leasing samochodowy dla firm wymaga bardzo niewielkiego zaangażowania kapitału własnego konkretnego przedsiębiorstwa. Dzięki temu przy stosunkowo niskich kosztach można nabyć niezbędny pojazd, bez którego dalszy rozwój firmy byłby niemożliwy. To pozwala na utrzymanie niesłychanie istotnej dla wielu osób płynności finansowej. Nie bez znaczenia jest również optymalizacja podatkowa, która jest wykonywana każdego miesiąca. Warto pamiętać o tym, że właściciel firmy każdą ratę leasingu może odliczyć od podatku VAT, czy też wliczyć w koszty uzyskania przychodu. Wielu przedsiębiorców decyduje się także na korzystanie z odpisów amortyzacyjnych, które również pomagają w uzyskaniu większych oszczędności.

Szansa na ciągły rozwój

Każdemu właścicielowi firmy zależy na tym, aby nie zamykać się na nowe możliwości. W związku z tym wielu przedsiębiorców docenia leasing za to, że ta opcja nie obniża zdolności kredytowej całej firmy. Dzięki temu przedsiębiorca może pozwolić sobie na dodatkowe finansowanie poszczególnych projektów. Może on jeszcze bardziej rozszerzyć działalność swojej firmy i inwestować w ciągły rozwój. Jest to także dobra propozycja dla tych osób, które nie chcą mrozić posiadanej gotówki. Na zachodzie takie praktyki są na porządku dziennym, a polscy przedsiębiorcy również coraz chętniej decydują się na branie pojazdów, ale także i innych niezbędnych narzędzi w leasing. W końcu nie trzeba ich kupować – można je wypożyczyć!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here