Kiedy zmienić opony zimowe na letnie? Gdzie kupić nowe opony letnie lub opony zimowe? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, znajdziesz je w niniejszym artykule.

  1. Kiedy wymienić opony zimowe na letnie?
  2. Gdzie kupić opony letnie?

Często kierowcy za szybko zmieniają opony samochodowe. Dotyczy to głównie wymianie opon zimowych na letnie. Kiedy właściwie powinno się ściągnąć opony zimowe i założyć opony letnie? Odpowiadamy w dzisiejszym wpisie. Podpowiadamy również, gdzie kupować nowe opony samochodowe.

Kiedy wymienić opony zimowe na letnie?

Kiedy wymienić opony zimowe na opony letnie? Według specjalistów najlepszym momentem jest ten okres, w którym w ciągu dnia temperatura na dworze przekracza już 7 stopni Celsjusza. W takiej sytuacji mieszanka, którą stosuje się w oponach zimowych, traci swoje parametry i jednocześnie nie będzie już gwarantować odpowiedniej trakcji. Natomiast opony letnie są tak skonstruowane, że w cieplejszym okresie dużo lepiej sprawdzają się nie tylko na suchej, ale i mokrej nawierzchni. Przy wyższych temperaturach zapewniają także optymalną stabilność na zakrętach, a także optymalizują taki czynnik, jak zużycie paliwa.

Nie można jeździć na oponach zimowych przez cały rok. Dlaczego? Ponieważ, kiedy temperatura powietrza wynosi ponad 7 stopni Celsjusza, guma zimowej opony staje się bardziej miękka i tym samym dużo szybciej się ściera. W trakcie deszczu jej bieżnik równie gorzej sobie radzi w przypadku odprowadzania wody. Dodatkowo opony zimowe przy takiej pogodzie i temperaturze mają dłuższą drogę hamowania i nie gwarantują odpowiedniej stabilności jazdy. Możesz także stracić sterowność pojazdu, jeśli poruszasz się po koleinach, w których zalega woda deszczowa. Wtedy między oponą zimową a nawierzchnią dochodzi często do tworzenia się poduszki wodnej, która jest właśnie przyczyną utraty sterowności.

Gdzie kupić opony letnie?

Chcesz kupić nowe opony samochodowe, ale nie wiesz, gdzie właściwie powinieneś je nabyć? Na pewno polecamy wybrać sprawdzony sklep, w którym znajdziesz szereg różnorodnych rozwiązań. Oferta profesjonalnego sklepu obejmuje między innymi opony klasy średniej, najlepsze opony zimowe czy letnie opony premium. Pamiętaj, by decydować się na dobrej jakości rozwiązaniach. Tanie opony nie charakteryzują się zbyt dobrą jakością, co sprawia, że trzeba wymieniać je na nowe znacznie częściej. Lepiej kupić dobre opony zimowe lub letnie, ponieważ posłużą Ci przez kilka sezonów. Zatem ceny opon zimowych nie powinny być Twoim zmartwieniem, gdyż na elementach tego rodzaju naprawdę nie warto oszczędzać. Jak widać jest wiele argumentów, aby wymienić zimowe opony i zacząć używać opon letnich. Wystarczy sprawdzić rozmiar opony i można łatwo kupić nowy komplet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here