Kooperacja na linii Mercedes-AMG nabiera tempa i to w dosłownym znaczeniu. Nowe modele SUV oraz coupé docenianego GLC 63 4MATIC+ to jeszcze więcej mocy, lepsza dynamika oraz najwyższy komfort jazdy dzięki bogatemu pakietowi standardowego wyposażenia. Odkryj wszystkie zalety nowych modeli Mercedes-AMG GLC 63 napędzanych legendarną jednostką V8 biturbo i przetestuj najszybszego SUV-a na świecie podczas jazdy próbnej w salonie autoryzowanego dealera Mercedes-Benz – Duda-Cars.

Mercedes-AMG GLC 63 S 4MATIC+ w skrócie:

  • nowy system kontroli jazdy AMG DYNAMICS ze sterowaną elektronicznie blokadą mechanizmu różnicowego – w wyposażeniu standardowym,
  • silnik V8 biturbo, pneumatyczne zawieszenie z regulacją tłumienia,
  • napęd 4 x 4 w wersjach SUV i coupé,
  • niezawodne i wydajne hamulce z kompozytu,
  • przestronne wnętrze dla pasażerów i mnóstwo przestrzeni bagażowej,
  • komfort i bezpieczeństwo jazdy podniesione do maksimum dzięki szerokiej gamie systemów wsparcia kierowcy.

Co nowego modelach coupé i SUV?

W odróżnieniu od poprzedników Mercedes-AMG GLC 63 S 4MATIC+ zyskał innowacyjny wygląd przednich i tylnych reflektorów oraz nowe obręcze wykonane z lekkiego stopu dla zwiększenia aerodynamiki. W standardzie montowane są koła o średnicy 19” (opcjonalnie 21”). Sportowego charakteru dodają 90-milimetrowe, trapezowe końcówki wydechu. Jak przystało na Mercedesa, wnętrze naszpikowane jest systemami, które odpowiadają za optymalną wygodę podczas prowadzenia auta. Multifunkcyjna kierownica AMG pozwala na intuicyjne sterowanie systemem multimedialnym za pomocą przełączników oraz paneli dotykowych na kole z opcją przypisania indywidualnych funkcjonalności do poszczególnych przycisków – opcja stosowana w modelach S. Istnieje możliwość opcjonalnego doposażenia auta w fotele z poduszkami pneumatycznymi AMG Performance. Kierowcę oraz pasażerów w dłuższych trasach wspiera opcjonalny pakiet ENERGIZING, łączący w sobie programy pobudzające i relaksacyjne. MBUX wyposażono w specjalne widoki AMG, dotykowy ekran i sterowanie głosowe, a w opcji – również asystenta wnętrza, umożliwiającego obsługę multimediów i pozostałych funkcji za pomocą gestów.

Legendarny silnik V8 biturbo w nowym GLC 63 S 4MATIC+

Zarówno modele SUV, jak i coupé wyposażone zostały w kultowe jednostki napędowe AMG V8 biturbo o pojemności 4 litrów. Wersję standardową napędza motor o mocy 476 KM (350 kW), generujący moment obrotowy na poziomie maksymalnym 650 Nm przy 1750 – 4500 obrotów na minutę. Auto posiada napęd na obie osie ze zmiennym rozdziałem momentu obrotowego. Z kolei w modelu S pracuje silnik 4.0 V8 o mocy 510 KM (375 kW) z momentem obrotowym na poziomie 700 Nm. Obie jednostki wyposażone są w 9-biegową skrzynię AMG SPEEDSHIFT MCT 9G. Jeśli chodzi o osiągi, GLC 63 S 4MATIC+ przyspiesza do 100 km/h w 3,8 sekundy, co oficjalnie czyni go najszybszym SUV-em na świecie według testów na torze wyścigowym Nürburgring, gdzie pokonał on okrążenie w czasie 7:49,369 min (prędkość zmierzona i potwierdzona notarialnie). Standardowa wersja rozpędza się do setki w 4 sekundy. Średnie spalanie paliwa w cyklu łączonym w obu wersjach plasuje się na poziomie 12 – 12,4 l/100 km, a emisja CO2(również w cyklu łączonym) wynosi 283 g/km. Nowe modele GLC 63 4MATIC+ osiągają prędkość maksymalną 250 km/h (ograniczenie elektroniczne, z pakietem kierowcy AMG do 270 km/h), a w wersji S aż 280 km/h.

Nowy Mercedes-AMG GLC 63 S 4MATIC+ w salonie Duda-Cars – sprawdź go

Nowe modele SUV oraz coupé Mercedesa-AMG 63 4MATIC+ oraz 63 S 4MATIC+ łączą w sobie niezawodne wykonanie, oraz bogate wyposażenie opcjonalne i standardowe. Cechy te, w połączeniu z potężną jednostką napędową i szerokim zestawem systemów wspomagających jazdę, składają się na auto kompletne, które spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Umów się na jazdę próbną w salonie Duda-Cars i poznaj wszystkie zalety nowego Mercedesa-AMG 63 S 4MATIC+.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here