Wypożyczalnie samochodów cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Ze względu na dość wysoką konkurencję na rynku, ceny wynajmu aut poszybowały mocno w dół. Nie oznacza to jednak, że zawsze dostaniemy najlepszą z możliwych ofert. Na co zwrócić uwagę podczas wynajmowania samochodu, aby nie przepłacić?

Atrakcyjne oferty na każdym kroku

Ostatnimi czasy Polacy bardzo chętnie wynajmują samochody na wakacje lub w trakcie urlopu, ze względu na niezależność, komfort i bezpieczeństwo. Rosnące oczekiwania klientów i konkurencja sprawiają, że wypożyczalnie samochodów prześcigają się między sobą oferując coraz to atrakcyjniejsze dobowe stawki. Niemniej jednak jednostkowe ceny za wynajem pojazdu to nie wszystko, na co należy zwrócić uwagę podczas przeglądania dostępnych ofert. Przed dokonaniem rezerwacji warto dokładnie zapoznać się ze wszystkimi warunkami najmu. Z pozoru atrakcyjna oferta może okazać się mało zachęcająca po uwzględnieniu wszystkich dodatkowych opłat czy ukrytych kosztów, jakie mogą czaić się w regulaminie danej wypożyczalni aut.

Wynajem i rezerwacja samochodu

Na polskim rynku funkcjonuje pokaźna liczba wypożyczalni, poczynając od niewielkich lokalnych przewoźników, przez ogólnokrajowe sieci aż po korporacje o międzynarodowym zasięgu. Firmy lokalne oferują zwykle najkorzystniejsze ceny, dlatego w pierwszej kolejności warto zapoznać się z ich ofertą. Dodatkowo unikniemy opłat związanych z podstawieniem pojazdu w dogodne dla nas miejsce. W przypadku odległej podróży – przykładowo zaplanowaliśmy urlop w mieście Kraków a mieszkamy na drugim krańcu Polski, możemy najpierw skorzystać z tanich linii lotniczych a samochód wynająć dopiero na miejscu.

Zanim jednak dokonamy rezerwacji pojazdu, powinniśmy dokładnie zapoznać się z regulaminem oraz cennikiem wynajmu, aby uniknąć niemiłych niespodzianek, jak np. opłata przygotowawcza. Nie zaszkodzi również sprawdzić, czy dana wypożyczalnia samochodów nie stosuje przypadkiem dziennego limitu kilometrów, po którego przekroczeniu naliczana jest opłata za każdy „dodatkowy” kilometr.

Generalnie auto najlepiej zarezerwować za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej wypożyczalni. W dzisiejszych czasach praktycznie każda wypożyczalnia samochodów udostępnia swoim klientom taką możliwość. Dzięki rezerwacji przez Internet będziemy mieli pewność, ile dokładnie zapłacimy za wynajem wybranego przez nas samochodu. Warto również pamiętać, że różnego rodzaju zniżki oraz promocje dostępne są zwykle jedynie w przypadku skorzystania z formularza online.

Jak uniknąć niepotrzebnych opłat?

W trakcie odbioru pojazdu otrzymamy m.in. protokół przekazania pojazdu, w którym zostaną zawarte najważniejsze informacje odnośnie samochodu, takie jak stan licznika kilometrów, dodatkowe wyposażenie, czy ewentualne uszkodzenia. Przed podpisaniem dokumentów należy zweryfikować wszystkie wprowadzone dane oraz sprawdzić, czy żadne, nawet najdrobniejsze wady pojazdu nie zostały pominięte w przekazywanej dokumentacji.

Samochód winien być czysty i zatankowany do pełna. Jeżeli chcemy uniknąć niepotrzebnych opłat, powinniśmy zwrócić samochód w dokładnie takim samym stanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here