Samochody Alfa Romeo znane są z oryginalnego wyglądu i wypracowanych standardów. Nie ma wątpliwości, że to właśnie tymi samochodami porusza się spora część polskich kierowców. Co jednak, gdy pojawia się dylemat, którą z luksusowym limuzyn wybrać? Giulia i Giulietta, czołowe auta włoskiej marki, z jednej strony znacznie się od siebie różnią, a z drugiej są do siebie naprawdę podobne. Które z nich sprawdzi się w miejskich warunkach? I czy możliwe jest w dokonanie słusznego wyboru w obliczu takich doskonałości?

Giulia – urocza i bezkompromisowa

To nie jest zwykły sedan – to połączenie estetyki ze sportowym charakterem. Zestawienie ze sobą tych dwóch cech pozwoliło na stworzenie limuzyny o lekkim prowadzeniu i ujmującej sylwetce. Auto zachwyca jednak nie tylko wyglądem. Twórcy, chcąc nawiązać do historii marki i jej skupieniu na innowacyjnych rozwiązaniach w kwestii prowadzenia, postanowili dopasować Giulii tylny napęd. Możliwości jezdne mogą być jeszcze lepsze – system D.N.A. pozwala dopasować styl jazdy do panujących na drodze warunków. Uwzględnia on równie wybór ekonomicznego prowadzenia, a zatem idealnego do poruszania się po mieście. Kierowca zyskuje dwa samochody w jednym: sportową limuzynę zawsze gotową do dynamicznej jazdy oraz auto o miejskim charakterze, którym można jeździć na co dzień, nie martwiąc się o spalanie.

Giulietta – klasyczna i wierna sobie

Starsza siostra Giulii, Alfa Romeo Giulietta, to nieco inny biegun luksusu. Auto posiada mniej sportowy charakter, ale pozostaje wierne filozofii marki. Nie brakuje w nim żadnego z typowych dla Włochów elementów wyróżniających markę spośród konkurencji. Mamy więc charakterystyczną „twarz”, znane rozwiązania techniczne, wyważoną liczbę detali. Hatchback zachwyca przede wszystkim solidnym wykonaniem i pewnością siebie. I tutaj, podobnie jak w Giulii, mamy przyjemność poruszania się przy wsparciu systemy D.N.A. W przeciwieństwie do poprzedniczki, Giulietta prowadzi się jednak znacznie stabilniej, głównie ze względu na swoje niewielkie wymiary. To sprawia, że jest idealnym wyborem do jazdy po mieście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here