Amerykańska marka Ford ma liczne powody do zadowolenia. Jednym z nich jest to, iż Ford Transit to najczęściej kupowany na świecie samochód dostawczy. O sukcesie tego modelu decyduje w dużej mierze sprzedaż w Chinach, ale i na innych rynkach też trzyma się on dzielnie.

Transit należy do grona sztandarowych modeli Forda. Pierwszy egzemplarz wyprodukowano w 1965 r. Dostępny jest w różnych wariantach nadwozia – począwszy od dostawczego po 17-osobowego busa. Pojazd jest laureatem wielu nagród branżowych, m.in. dwukrotnie zdobył nagrodę Van of the Year (2001 r., 2007 r.). Z czego wynika jego ogromna popularność? Należy pamiętać o tym, iż to właśnie nieduże auta użytkowe są jednym z fundamentów rozwoju gospodarczego. Poza tym wymienić tu należy i inne przesłanki: funkcjonalność, dobrą dostępność do części Forda Transit etc.

Z optymizmem w przyszłość

Na rynkach europejskich Transit obecny jest od ponad 50. lat. Łatwo dostępne części samochodowe Forda, dobre osiągi i wysoki komfort użytkowania – to sprawiło, że już od 1984 r. Transit stał się w Wielkiej Brytanii najchętniej kupowanym vanem w swym segmencie. Od 2015 r. udział Forda w europejskim rynku samochodów użytkowych systematycznie rośnie. Sytuacja znakomicie przedstawia się również i w Stanach Zjednoczonych, gdzie w 2016 r. Fordowi udało się przejąć aż 40 proc. rynku pełnowymiarowych użytkowych vanów. Należy również wspomnieć o świetnych wynikach sprzedaży Transita w Chinach.

Transit – popularny dostawczak

Również i w Polsce Transit należy do grona najpopularniejszych samochodów dostawczych. Wiele firm decyduje się na zakup tego pojazdu. Dla przedsiębiorców niemałe znaczenie ma to, że części do Forda – Warszawa stwarza pod tym względem niemałe pole do popisu – stosunkowo łatwo dostać. O tym, jak dużą popularnością Transit cieszy się na świecie, świadczy m.in. fakt, iż średnio co 180 sekund z taśmy produkcyjnej zjeżdża nowy egzemplarz Transita. Samochody, podobnie jak części Forda (Warszawa i nie tylko), są do nabycia w atrakcyjnych cenach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here