Lśniący samochód to duma każdego kierowcy i właściciela pojazdu. Najczęściej, aby uzyskać taki efekt, należy użyć kilku różnych środków i poświęcić chwilę na nałożenie odpowiedniej powłoki ochronnej lub wosku. Na szczęście można zastosować środek, który jest prosty w użyciu oraz szybko i efektownie odświeża lakier.

Rynek profesjonalnych kosmetyków samochodowych pełen jest środków, które pomagają nam właściwie oczyścić, pielęgnować i zaimpregnować lakier samochodowy. Jednym z nich jest preparat w płynie Quick Detailer. To środek, który przyda się każdemu, kto chce, aby jego samochód wyglądał elegancko i był odpowiednio zabezpieczony przed zanieczyszczeniami, ale nie ma czasu na czasochłonne zabiegi.

Quick Detailer, czyli co dokładnie?

Jest to zyskujący na popularności środek do pielęgnacji lakieru, który już w kilka chwil poprawia połysk oraz wypełnia drobne rysy na powierzchni karoserii. Dzięki niemu bardzo szybko polepszymy wygląd lakieru, na przykład między kolejnymi profesjonalnymi zabiegami. Porównuje się go do wosku samochodowego, ale jego nałożenie nie jest tak czasochłonne.

To środek, którego używa się w ostatnim etapie procesu mycia samochodu i daje on profesjonalny efekt, który możemy uzyskać samodzielnie nawet w domowych warunkach. To preparat idealny dla samochodów służbowych lub użytkowych, które nie wymagają aż tak dokładnej pielęgnacji, ale powinny dobrze prezentować się na drodze. Dodatkowo Quick Detailer możesz wykorzystać, jako specyfik nadający poślizg potrzebny podczas glinkowania lakieru.

Zaletą tego preparatu jest prostota jego nakładania. Wystarczy spryskać powierzchnię i wetrzeć środek w lakier. Warstwa ochronna zabezpieczy przed osadzaniem się kurzu, błota i osadu z klocków hamulcowych oraz uniemożliwi powstawanie zacieków z wody. Dodatkowo przedłuży trwałość wosku i przyciemni lekko kolor lakieru.

Jak prawidłowo używać środka do nabłyszczania?

Najpierw dokładnie umyj samochód i najlepiej zrób to w zacienionym miejscu, dzięki czemu unikniesz zbyt szybkiego wysychania środków i nieestetycznych zacieków. To ważny etap, ponieważ pozbędziesz się tak pyłu i piasku, które mogłyby zarysować lakier podczas wcierania substancji. Następnie osusz karoserię i nałóż preparat nabłyszczający.

Quick Detailer to płyn, który rozpylamy bezpośrednio na nadwozie, ale możemy nim pokryć również elementy chromowane, z tworzywa sztucznego i lampy. Niektórzy producenci zalecają korzystanie z tego środka podczas nabłyszczania elementów wewnątrz samochodu. Możesz nanieść go bezpośrednio na auto lub spryskać nim ściereczkę i nią nacierać lakier. Zaleca się jedynie, aby jednorazowo pryskać niewielką powierzchnię i sukcesywnie przesuwać się dalej, aby środek nie wysechł zbyt szybko.

Gdzie można zakupić Quick Detailer?

Preparat typu Quick Detailer można nabyć w jednym ze specjalistycznych sklepów z kosmetykami samochodowymi online, między innymi Cargeek. Inną opcją jest zakup w motoryzacyjnym sklepie, bądź supermarkecie budowlanym. Warto jednak wybierać profesjonalne sklepy, ponieważ tylko one gwarantują wysoką jakość produktu.

1 KOMENTARZ

  1. Osobiście polecam Quick Detailer ADBL QD1, świetnie sprawdza się przy odświeżaniu lakieru i usuwaniu odcisków palców od czasu do czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here