Serwisowanie samochodu to czynność, od której nie ucieknie żaden kierowca. Ma do rozpatrzenia dwie opcje: serwis nieautoryzowany oraz ASO. Te drugie, jak serwis toyota w Warszawie, miewają opinię drogich. Na ile jest ona zasadna i czy warto wybierać się do ASO z autem po gwarancji?

Obsługa kompleksowa

Kupując samochód, nabywamy go wraz z gwarancją. Na czas jej trwania, wszystkie przeglądy techniczne i ewentualne problemy, najlepiej rozwiązywać w autoryzowanych serwisach. Wielu klientów uważa, że taka kompleksowa obsługa oznacza wygórowane stawki. Tymczasem serwis toyota w Warszawie ma cennik umiarkowany. Dlatego warto skorzystać z usług nawet wtedy, kiedy gwarancja pojazdu już się skończy. Na co można liczyć w ASO? Klient otrzymuje na piśmie potwierdzenie napraw, przeglądów i wykaz zakupionych części. Co więcej, zarówno sama usługa serwisowa, jak i wszystkie części również podlegają gwarancji. Oznacza to, że można się ubiegać o wymianę konkretnego elementu, jeśli okaże się wadliwy. Nieautoryzowane serwisy niezbyt chętnie przygotowują pisemne potwierdzenie. Również ubieganie się o realizację gwarancji może być w takim miejscu mocno utrudnione.

Oryginalne części

ASO oferują nie tylko kompleksową obsługę, ale także oryginalne części. Serwis toyota w Warszawie to miejsce, w którym rzadko dokonuje się napraw, ponieważ marka słynie z niezawodności. Przegląd dostępnych w nim części pokazuje, że można liczyć na produkty najwyższej jakości. Nieautoryzowane serwisy chętnie kuszą niższymi cenami. Za nimi kryją się zwykle o wiele gorsze zamienniki. Znalezienie dobrego warsztatu to nie lada sztuka. ASO działają na porównywalnie wysokim poziomie. Swoim klientom oferują atrakcyjne pakiety, obejmujące usługi lub części zamienne. Ich końcowe ceny, widoczne na rachunku, nie powalają wysokością. Są natomiast gwarancją wysokiej jakości usług.

Standardy ASO

Każdy, kto choć raz miał okazję poznać, jakie standardy obowiązują w ASO i serwisie nieautoryzowanym, jest w stanie wskazać wiele różnic. Przede wszystkim na korzyść ASO. W serwisie toyota w Warszawie przyjmowany samochód jest staranniej oglądany a jego wnętrze zabezpieczane folią. Nawet takie detale znajdują się w protokole przyjęcia. Standardem jest sprawdzanie pod kątem sprawności poszczególnych układów. Stosuje się tak zwaną „checklistę”, dzięki czemu sprawdza się po kolei wiele elementów. Przez takie podejście unika się sytuacji, kiedy z serwisu wyjeżdża auto z niewykrytą usterką. W serwisach autoryzowanych wiele zależy od dobrej woli pracowników. Protokoły nie zawierają wszystkich czynności, przyjęcie samochodu może ograniczyć się do przekazania kluczyków i dokumentów. Oszczędności są pozorne, ponieważ mechanik często nie konsultuje cen kupowanych części.

W ASO niekonsultowane czynności nie podlegają opłacie, co jest częstym standardem w przypadku serwisów nieautoryzowanych. Dobrzy fachowcy trafiają się nie tylko w serwisach autoryzowanych, jednak faktem jest, że dość trudno ich znaleźć w obecnej sytuacji rynkowej. ASO gwarantuje usługi na wyjątkowo dogodnych warunkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here