Znalezienie dobrego auta używanego, które będzie mogło bez problemów służyć przez kolejne lata, wcale nie jest tak proste, jak może się wydawać. Gdy liczy się bezpieczeństwo, warto zajrzeć do salonów dealerskich. Co można zyskać, kupując auto z drugiej ręki od dealera?

Większość osób rozpoczyna poszukiwania używanego samochodu przez internet. Wystarczy tylko parę minut, aby znaleźć oferty na portalach ogłoszeniowych – także w swojej okolicy. Jednak nie każda oferta z ogłoszeń jest warta uwagi. Jeśli nie sprawdzimy dokładnie auta, które chcemy zakupić, możemy popełnić poważny błąd i stracić dużo pieniędzy – pojazd może wymagać drogiego remontu i może sprawiać problemy także w kolejnych latach.

 

Aby nie ryzykować, warto przede wszystkim skorzystać ze sprawdzonych ofert sprzedających – jeśli chodzi o samochody używane Warszawa oraz wiele innych dużych miast w kraju mają salony dealerskie, w których można kupić modele także z drugiej ręki. Dlaczego warto z nich skorzystać?

 

Jakie auta używane znajdziemy w salonach dealerskich?

W salonach dealerskich kupimy głównie auta kilkuletnie, na przykład w salonach Forda to modele mające do 5 lat oraz 125 tysięcy kilometrów na liczniku. Salony oferują auta pochodzące z rozliczeń z klientami, a także modele poleasingowe. Niektóre z nich sprowadzają także pojazdy od partnerów z zagranicy.

 

Wybór nie jest wprawdzie tak szeroki jak w komisach lub na portalach ogłoszeniowych, ale to starannie wyselekcjonowane, sprawdzone modele, które możemy kupować bez ryzyka.

 

Zalety zakupu auta używanego od dealera:

  • sprawdzony stan techniczny – potwierdzony odpowiednimi wynikami badań, certyfikatami
  • gwarancja na używane – wynosząca 6 miesięcy lub 12 miesięcy
  • dogodne metody finansowania – kredyt samochodowy w salonie dealerskim, leasing dla klientów biznesowych
  • tanie ubezpieczenia komunikacyjne – umowę można zawrzeć także bezpośrednio u dealera
  • dodatkowe bonusy – zniżki w ASO, do oficjalnego sklepu marki, gratisy dodawane do zakupów

 

Z aktualnymi ofertami samochodów używanych w salonach marek można zapoznać się także na ich stronach internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here