Polacy są narodem, który ceni sobie posiadanie pewnych rzeczy na własność. Chcemy mieć własne mieszkanie, dom, działkę czy też samochód. Coraz więcej rodaków zaczyna jednak rozumieć, że kupowanie nie zawsze musi być najlepszym rozwiązaniem, co pokazuje usługa car sharingu. Na czym ona polega?

Auta na minuty – zasady wynajmu

W ramach usługi car sharingu możesz wypożyczyć pojazd na minuty i płacić tylko za czas korzystania z niego. Tutaj pojawia się kluczowa korzyść związana z tą usługą – nie musisz wydać kilkudziesięciu tysięcy czy więcej na zakup auta, nie musisz zaciągać na ten cel kredytu, ponosić kosztów ubezpieczenia OC, autocasco, przeglądów technicznych czy niezbędnych napraw. Płacisz tylko za czas użytkowania albo za przejechaną odległość, bo możesz też wybrać auta na kilometry. Łódź, Kraków, Warszawa, Wrocław to przykładowe miasta, w których możesz korzystać z takiej oferty. Jest ona dostępna już w większości średnich i dużych miejscowości w Polsce.

Kolejnym atutem jest to, że masz do dyspozycji bardzo dobre, nowoczesne pojazdy, na których posiadanie być może nie byłoby cię stać.

Czy Polacy są świadomi istnienia car sharingu? Z roku na roku – coraz bardziej. W 2019 roku instytut badawczy ARC Rynek i Opinia przeprowadził sondaż, z którego wynika, że już 34 proc. Polaków wie, na czym polega ta usługa. Jakie są przyczyny tego, że z niej korzystamy? Respondenci twierdzą, że zdecydowali się na nią ze względu na:

  • chęć sprawdzenia oferty – 21 proc.,
  • brak możliwości korzystania z pojazdu zawsze, kiedy jest taka potrzeba – 18 proc.,
  • oszczędność – 11 proc.

Polacy coraz bardziej przekonują się do tego, że nie zawsze warto mieć wszystko na własność. Coraz więcej osób zamiast zaciągać kredyt hipoteczny, wynajmuje mieszkanie, przeprowadza się z miasta do miasta. Natomiast dzięki car sharingowi możesz jeździć stosunkowo nowymi, nowoczesnymi pojazdami wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Patrząc na to, jak usługa ta rozwija się na świecie, można się spodziewać, że w kolejnych latach w Polsce będzie ona zyskiwać jeszcze większą popularność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here