Idealne wyczyszczenie auta w domowych warunkach nie jest tak proste, jak mogłoby się to wydawać. Brak doświadczenia, płynności ruchów, a także zastosowanie nieodpowiednich środków może skończyć się powstaniem głębokich, nieestetycznych rys na lakierze samochodowym. Aby tego uniknąć, warto udać się do profesjonalisty.

Autodetailing – Twoje stare auto jak z salonu

Dla większości miłośników motoryzacji lśniące i zadbane auto stanowi powód do dumy. Dla tych kierowców istnieje zasadnicza różnica pomiędzy myciem auta przed domem a usługą profesjonalnego car detailingu, świadczonego przez wyspecjalizowaną firmę, na przykład taką jak ta https://prestigegarage.pl. Skorzystanie z oferty salonu autodetailerskiego to nie tylko oszczędność czasu, ale również pewność, że jeden z najcenniejszych składników naszego majątku znajduje się w dobrych rękach. Specjalista jest w stanie dostrzec najmniejszy ubytek lakieru, dokonać wielu poprawek kosmetycznych oraz zadbać o każdy detal, aby samochód, który opuszcza salon, prezentował się perfekcyjnie i cieszył właściciela pięknym blaskiem. Szczegółowe informacje w tym temacie można zdobyć, wchodząc na stronę profesjonalnego salonu autodetailingowego https://prestigegarage.pl/renowacja-lakieru/.

Z jakich etapów składa się detailing?

W przypadku autodetailingu można wyróżnić dwa kluczowe etapy:

czyszczenie części zewnętrznej

Na ten etap składają się takie elementy jak: mycie i korekta lakieru, czyszczenie opon i zderzaków, mycie lamp i reflektorów oraz polerowanie szyb; specjalista myje zagłębienia kół, obszary wokół głównych części zawieszenia oraz stosuje specjalny środek ochronny, który ogranicza ryzyko pojawienia się korozji; prace związane z myciem szyb wykonuje się przy użyciu specjalnych myjek z wyjątkowo miękkich tkanin, które nie rysują szkła, lakieru ani części chromowanych pojazdu; często przeprowadza się również gruntowne odtłuszczanie zewnętrznej powłoki silnika; w końcowym etapie prac dochodzi do polerowania lakieru oraz pozostałych elementów auta aż do uzyskania idealnego blasku; pielęgnacja lakieru samochodowego jest czynnością czasochłonną i pracochłonną, jednak daje spektakularne efekty wizualne; na tym etapie przydatna może okazać się renowacja lakieru – podczas niej można delikatnie usunąć zarysowania i ubytki lakieru, aby samochód wyglądał jak nowy;

pielęgnacja części wewnętrznej pojazdu

renowacja foteli samochodowych może być wykonana przez profesjonalną firmę taką jak ta https://prestigegarage.pl/renowacja-tapicerki-skorzanej/; autodetailing obejmuje bowiem również prace związane z czyszczeniem części wewnętrznych auta; jedną z czynności jest pranie tapicerki, kolejna to odkurzanie wszystkich dywanów, deski rozdzielczej, miejsca kierowcy i bagażnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here